wtorek, 28 maja, 2024

Jak dodać zdjęcie profilowe na KluczborkSpolecznosc.pl

Przeczytaj także

W tym artykule, chcielibyśmy zaprezentować Państwu, w jaki sposób można dodać grafikę w panelu konta. Nasz portal działa na systemie CMS WordPress, który pozwala na dodawanie własnych zdjęć profilowych tzw. Gravatar’ów, jednakże dla niektórych w skomplikowany sposób. Właśnie dlatego, przejdziemy ten proces teraz dla Państwa. Prossimy postępować według poniższego schematu.

W prawym górnym rogu ekranu, po zalogowaniu się najeżdżamy na napis „Witaj, (tutaj nazwa twojego konta)” i wybieramy opcję „Edycja profilu„.

Jak dodać zdjęcie profilowe na KluczborkSpolecznosc.pl

Następnie przechodzimy do dolnej części panelu naszego konta, dokładnie do miejsca „Zdjęcie profilowe„. Klikamy w link „Można zamienić zdjęcie profilowe na Gravatarze.”

Jak dodać zdjęcie profilowe na KluczborkSpolecznosc.pl

Następnie klikamy w przycisk „Create Your Own Gravatar

Teraz wypełniamy dane formularza rejestracyjnego. Musisz posiadać konto w bazie WordPress’a. Warto wiedzieć, że przyda Ci się ono nie tylko do korzystania z naszego portalu, ale także do wszystkich innych, które są oparte tym CMS-em. Dodatkowo, jeżeli będziesz posiadac kiedykolwiek stronę internetową opartą na tym silniku, to będziesz mieć dostęp do forum z pomocą dla twórców. Zarejestruj teraz konto, to sprawdzona i bezpieczna witryna.

Następnie otrzymasz potwierdzenie o założeniu konta, i wysłanie email-a z linkiem potwierdzającym, w który musisz kliknąć. Przejdź zatem teraz na swoją skrzynkę pocztową i zrób to.

Tak będzie wyglądał mail ktory otrzymasz (wersja na telefonie):

Teraz wystarczy się już tylko zalogować. Wyskoczy Ci okienko do logowania, lub zostaniesz zalogowany automatycznie. Kolejnym krokiem jest kliknięcie w „Kliknij tutaj i dodaj jakiś obrazek

Masz do wyboru kilka opcji. Najpopularniejsza to „Upload new” czyli tzw. dodaj z komputera, np. z pulpitu.

Wybierz i dodaj plik.

Teraz system poprosi cię o wycięcie i wykadrowanie zdjęcia wedle twoich potrzeb. Wystarczy że klikniesz „Crop Image„.

Na koniec wybierz interesującą cię opcję wyświetlania się Gravatara. Zalecamy pierwszą opcję, czyli wyświetlanie na wszystkich stronach opartych na WordPressie dla tego (twojego) konta.

Klikamy „Set Rating„. Witaj w spłeczności WordPress-owców.

Teraz wystarczy poczekać do 15 minut na pojawienie się Twojego zdjęcia profilowego w naszym portalu. GRATULACJE, UDAŁO SIĘ!

- Reklama -

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj swój komentarz
Podaj swoje imię

Najnowsze artykuły

Wybory samorządowe 2024 – Wyniki KLUCZBORK

Wyniki w wyborach Burmistrza Miasta Kluczborka KIELAR Jarosław Krzysztof Liczba głosów: 7 911 | Procent głosów na kandydata: 67,60% POŚPIECH Piotr...
- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj również

- Reklama -