środa, 24 kwietnia, 2024

Jarosław Paluch od września 2020 nowym dyrektorem KDK-u.

Przeczytaj także

W ostatnich dniach na oficjalnym profilu społecznościowym miasta Kluczbork, pojawiła się informacja o wyłonieniu w drodze konkursu nowego dyrektora Kluczborskiego Domu Kultury na siedmio letnią kadencję. Pięcio osobowa komisja w składzie: Burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar, Grażyna Popek, Gracjana Dziuba-Tabisz, Grzegorz Błażewski oraz Krystyna krężel, wybrali na stanowisko dyrektora spośród ośmiu kandydatów Jarosława Palucha – nauczyciela z ZSO nr 1 w Kluczborku, który stworzył w Kluczborku Stowarzyszenie Rozwoju i Profilaktyki „EMAUS” a także Kluczborskie Ognisko Muzyczne.

Dodatkowo Pan Jarosław posiada bardzo duże doświadczenie związane z pracą artystyczną, głównie organizacja koncertów i dużych wydarzeń kulturalnych.

Jest również szefem sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kluczborku.

Jarosław Paluch od września 2020 nowym dyrektorem KDK-u.

I to jest News ?? G R A T U L A C J E

Opublikowany przez Kluczbork – Społeczność Wtorek, 7 lipca 2020

Co z obecną dyrektorką KDK-u?

Po ponad 18 latach szefowania w Kluczborskim Domu Kultury, Pani Bożena Kędzia przechodzi na emeryturę. Podczas tej długej kadencji zorganizowała wiele ciekawych wydarzeń np „Letnia noc z bluesem i rockiem” czy „Festiwal Kluczborskie Trele”. Budynek Kluczborskiego Domu Kultury od wewnątrz został wyremontowany, odbywały się ciekawe wydarzenia kulturalne a dzieci mogły uczęszczać na wiele różnorodnych zajęć. Pani Bożena Kędzia zdecydowanie przyczyniła się do rozwoju kultury w Kluczborku.

Swoje pomysły będzie teraz wdrażał nowy dyrektor Jarosław Paluch.

Bożena Kędzia została dyrektorem KDK w 2002 roku, tuz po wyborach samorządowych, które wygrała Ziemia Kluczborska będąca ugrupowaniem Jarosława Kielara i Janusza Kędzi.

Kto startował w konkursie na dyrektora KDK-u?

Oficjalnie, kandydaci nie podpisali klauzuli RODO, dlatego w Biuletynie Informacji Publicznej nie padły żadne nazwiska. Jedyna informacja jaką można było wyczytać to fatk, iż wszyscy kandydaci posiadają duże doświadczenie w pracy na rzecz rozwoju kultury. Były to osoby z Kluczborka i spoza naszego miasta.

Mediom lokalnym udało się jednak dotrzeć do informacji: kim są pozostali kandydaci, których pokonał Jarosław Paluch. Nieoficjalnie kilku kandydatów na stanowisko dyrektora KDK: instruktor z Młodziezowego Domu Kultury, dwie osoby zajmujące się nauką tańca z Kluczborka, a także dwóch dyrektorów domu kultury znajdujących się poza Kluczborkiem.

Jarosław Paluch, nowy Dyrektor Kluczborskiego Domu Kultury rozpocznie swoją pracę od 1 września 2020 roku.

ZASADY KONKURSU

Nowemu Dyrektorowi Kluczborskiego Domu Kultury życzymy udanej kadencji i wielu fantastycznych pomysłów na rzecz rozwoju Kultury w naszym mieście.

- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj swój komentarz
Podaj swoje imię

Najnowsze artykuły

Wybory samorządowe 2024 – Wyniki KLUCZBORK

Wyniki w wyborach Burmistrza Miasta Kluczborka KIELAR Jarosław Krzysztof Liczba głosów: 7 911 | Procent głosów na kandydata: 67,60% POŚPIECH Piotr...
- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj również

- Reklama -