test
sobota, 15 czerwca, 2024

Kluczbork w czerwonej strefie!! KORONAWIRUS!

Przeczytaj także

OD SOBOTY 19 WRZEŚNIA KLUCZBORK W CZERWONEJ STREFIE!

Nowe powiaty oznaczone jako czerwona strefa, w tym Kluczbork.

 • bytowski
 • kluczborski
 • milicki

OBOSTRZENIA – CZYTAJ!!

TRZY KOLORY

Czerwona strefa – jakie obostrzenia zostały wprowadzone?
W powiatach ogłoszonych jako czerwone strefy obostrzenia sanitarne są zaostrzone. Poniżej podajemy szczegóły.

Zasłanianie ust i nosa – obowiązek też obowiązuje wszędzie w przestrzeni publicznej. Oznacza to, że maseczkę lub przyłbicę można zdejmować tylko w swoim mieszkaniu lub w domu i na otaczającym go terenie. Wszędzie indziej maseczki lub przyłbice należy nosić przez cały czas (zdejmować je można jedynie podczas posiłków).

Handel – klienci sklepów, aptek oraz obiektów usługowych mają obowiązek zasłaniania ust i nosa, stosowania środków do dezynfekcji rąk oraz stosowania rękawiczek jednorazowych.

Transport publiczny i zbiorowy – w czerwonej strefie obowiązują limity: 50% miejsc siedzących lub 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej pojazdu. Oczywiście w pojazdach tego typu należy mieć zasłonięte usta i nos.

Restauracje, bary i inne obiekty gastronomiczne – we wszystkich tego typu obiektach obowiązuje zakrywanie ust i nosa, do momentu zajęcia miejsca, przy którym będą spożywane posiłki. Personel również musi nosić maseczki lub przyłbice. Liczba osób, które mogą znajdować się w pomieszczeniu zależy od powierzchni obiektu. Wzór jest prosty: 1 osoba na 4 mkw.

Imprezy rodzinne, w tym wesela – w czerwonej strefie w tego typu imprezie może uczestniczyć maksymalnie 50 osób, z wyjątkiem obsługi. Nie trzeba zakrywać ust i nosa.

Kościoły i inne wydarzenia religijne – jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele na terenie czerwonej strefy, to liczba osób zgromadzonych musi zostać zmniejszona o połowę. Wszyscy muszą zasłaniać usta i nos. Na uroczystości odbywają się na zewnątrz, to może w nich wziąć udział maksymalnie 150 osób. Wszyscy muszą mieć zakryte usta i nos, niezależnie od dystansu.

Salony fryzjerskie, kosmetyczne oraz tatuażu – w czerwonej strefie w miejscach, gdzie prowadzona jest taka działalność, mogą przebywać tylko obsługa i obsługiwani klienci. Nieczynne są poczekalnie. Wszystkie osoby, o ile to możliwe, muszą mieć zasłonięte usta i nos.
Więcej (źródło): https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/Koronawirus-czerwone-zolte-strefy-co-wolno-a-czego-nie-mozna-robic


Więcej o koronawirusie w powiecie kluczborskie:

https://kluczborkspolecznosc.pl/category/kluczbork/koronawirus-kluczbork/

Strefa żółta. Aktualna powiatów:

 • tatrzański
 • gostyński
 • nowotarski
 • aleksandrowski
 • głubczyński
 • myślenicki
 • kielecki
 • kartuski
- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj swój komentarz
Podaj swoje imię

Najnowsze artykuły

Wybory samorządowe 2024 – Wyniki KLUCZBORK

Wyniki w wyborach Burmistrza Miasta Kluczborka KIELAR Jarosław Krzysztof Liczba głosów: 7 911 | Procent głosów na kandydata: 67,60% POŚPIECH Piotr...
- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj również

- Reklama -