czwartek, 8 czerwca, 2023

Koronawirus: Ponad 29 tysięcy zakażeń. Twardy Lockdown?

Przeczytaj także

Rekord zakażeń od początku epidemii. Dzisiaj ponad 29 tysięcy nowych przypadków w Polsce. Utrzymuje się aktualnie trend wzrostowy – powiedział na antenie Polsat News Michał Dworczyk. Jutro rząd ma ogłosić nowe obostrzenia, które obowiązywac będą w wielkanoc.

Jak będą wyglądały nowe obostrzenia?

Najprawdopodobniej zamknięte zostaną kościoły, a Święta Wielkanocne będziemy mogli spędzić w gronie maksymalnie pięciu osób. Szczegółowe informacje podane zostaną jutro.

Bardzo prawdopodobne jest także zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz sklepów budowlanych i RTV AGD.

Możliwe są też u nas pewne ograniczenia w handlu, polegające na przykład na zmniejszeniu liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepach.

ZAKAZ PRZEMIESZCZANIA W WIELKANOC

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekonuje, że nie grozi nam zakaz przemieszczania się po Polsce w Wielkanoc.

Źródła: Rząd RP, RMF, Radiozet, Onet, WP

- Reklama -

1 KOMENTARZ

 1. Głęboki LOCKDOWN w Polsce jest bezprawny!!!!

  No to już po konferencji super lekarza z zawodu ekonomisty i mamy farsy ciąg dalszy.
  Cała Polska w LOCKDOWNIE!!! HISTORIA ZATACZA KOŁO TO JUŻ TRZECIE ŚWIĘTA, JAKIE PRÓBUJĄ NAM ZABRAĆ. CZY POZWOLISZ NA TO?
  Ale co to jest LOCKDOWN, bo takie pojęcie w naszym prawie nie jest uregulowane, a zatem stwierdzić można jedno, że zakazy, jakie sobie (NIE)rząd wprowadza nie mają żadnego uregulowania prawnego
  i nie stanowią prawa, a jedynie zniewolenie, na jakie nie możemy się zgodzić.
  Zasadnym będzie powołanie się na orzecznictwo SO w Krakowie, jakie zostało wydane w sprawie III Kp 354/20, w którym Sędzia Joanna Makarska uznała, że prezydent Andrzej Duda i inni politycy, przyjeżdżając w środku pandemii na Wawel i nie zachowując dystansu nie, złamali prawa, bo rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie covidowych zakazów są niekonstytucyjne i na tej podstawie stwierdzić, że wprowadzone obostrzenia, zakazy i nakazy przez (NIE)rząd w postaci:
  1. Zasłaniania ust i nosa za pomocą „maseczki”
  2. Kwarantanny dla powracających
  3. Zakazu prowadzenia określonych rodzajów działalności
  4. Obowiązku poddania się testowaniu przy przyjęciu do szpitala
  5. Nauki zdalnej
  6. Zakazu zgromadzeń
  7. Zakazu organizacji wesel i konsolacji
  8. Zakazu przemieszczania się (wprowadzany na potrzeby zazwyczaj przed świętami, o czym już się mówi coraz głośniej)
  10. Ograniczenia w dzielności galerii handlowych, zamknięte hotel, kina, teatry, galerie sztuki, kasyna, baseny solaria i obiekty sportowe na terenie (od soboty w całej Polsce) niezgodne z prawem.
  Pamiętaj, że to, co (NIE)rząd wyprawia nie może stanowić prawa powszechnie obowiązującego, a za ich nieprzestrzeganie nikt nie może ponosić żadnych konsekwencji.
  Zasadnym stanie się zatem przywołanie formuły Radbrucha, – która głosi, że jeśli norma prawna w drastyczny sposób łamie podstawowe normy moralne, to nie obowiązuje
  (łac. lex iniustissima non est lex).
  Zatem nie bądź niewolnikiem systemu i nie słuchaj telewizji, jaka wprowadza cię w błąd wciąż, powtarzając, że bezprawie stało się norma prawną powszechnie obowiązującą.
  Pamiętaj, że zaraz za twoim przyzwoleniem będą znów zamykać całą Polskę, bo święta się zbliżają
  i nie można pozwolić, abyśmy spotkali się z rodziną, gdyż to stanowi niebezpieczeństwo dla tych partaczy, że tacy ludzie jak my będziemy uświadamiać wierzących w tę farsę, jaka ma wprowadzić Nowy Porządek Świata.
  Przypominamy, o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID.
  Na zlecenie indywidualne klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.
  Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do nas na adres @: covid@legaartis.pl lub zadzwoń 579636527 lub 222668618
  Informujemy, iż porada prawna udzielana jest każdemu klientowi bezpłatnie.
  Na Państwa zlecenie, które nie wchodzi w zakres porady pro bono, możemy podjąć się przygotowania indywidualnych pism takich jak: odwołania od decyzji, sprzeciwów od wyroków nakazowych, wniosków o uchylenie mandatu, zawiadomień do organów ścigania, pism do pracodawcy w związku z bezprawnym przymuszaniem do zasłaniania ust i nosa, wykonywaniem testów czy też szczepienia, itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj swój komentarz
Podaj swoje imię

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Busy z Kluczborka do Niemiec i Holandii.

Holandia, kraj tulipanów, wiatraków i znakomitej jakości sera, od dawna przyciąga uwagę nie tylko turystów, ale również pracowników z...
- Reklama -

Przeczytaj również

- Reklama -