wtorek, 28 listopada, 2023

Ośrodek Turystyczno-Wypoczynkowy w Bąkowie zmienia się nie do poznania!

Przeczytaj także

Ośrodek Turystyczno-Wypoczynkowy znajdujący się w Bakowie przeszedł właśnie nie lada metamorfozę. Zakończył się etap remontu i przebudowy ośrodka. Odwiedzając ten wyjątkowy obiekt turystyczno-wypoczynkowy możemy skorzystać z szeregu nowych atrakcji i udogodnień:

  • nowy piracki plac zabaw dla dzieci
  • piłkarzyki
  • boisko do siatkówki
  • boisko wielofunkcyjne

Dzięki wsparciu gminy, na obiekcie zainstalowało między innymi wielofunkcyjne ławki solarne czy stację naprawczą do rowerów.

To jednak nie wszystko. Wzdłuż ogromnego stawu pojawiła się ciekawa ścieżka edukacyjna prezentująca bioróżnorodność. Przy stawie wybudowano także nowe molo – na którym można odpoczywać.

Od wielu lat staw ten służył między innymi do rekreacji wodnej w postaci wypożyczania rowerów wodnych czy kajaków. Te akcesoria również zostały wymienione na nowe.

Chociaż basen nie został wyremontowany, to mieszkańcy Kluczborka wierzą iż jest to cel na kolejne lata. Warto przypomnieć, iż OTW BĄKÓW niemalże co roku zyskuje tytuł najlepszego ośrodka „Mister Camping”

Na powyższe inwestycje gmina pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 oraz z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Łączny koszt inwestycji to ok. 2 830 000,00 zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych to ok. 1 970 000,00 zł

Galeria zdjęć

Źródło informacji: https://www.kluczbork.eu/1282,aktualnosci-2022?tresc=20304

- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj swój komentarz
Podaj swoje imię

- Reklama -

Najnowsze artykuły

Last Minute: Andrzejki w Kluczborku 2023!

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na niezapomnianą imprezę taneczną z okazji Andrzejek 2023, organizowaną przez Restaurację Nad Stawem w Bogacicy. Gorące...
- Reklama -

Przeczytaj również

- Reklama -