niedziela, 21 kwietnia, 2024

Zespół DŻEM zagra podczas DNI KLUCZBORKA 2023

Przeczytaj także

W dniach 9-10 czerwca 2023 roku miasto Kluczbork będzie obchodzić swoje święto – Dni Kluczborka, które jak co roku przyciągną wielu mieszkańców oraz turystów z całego regionu. Jedną z gwiazd tegorocznej edycji będzie legendarny polski zespół bluesowy – DŻEM, którego koncert odbędzie się w jednym z dni imprezy.

Historia zespołu DŻEM sięga początku lat 80. XX wieku, kiedy to w Tarnowie powstała grupa o tej samej nazwie. W skład zespołu wchodzili wtedy między innymi Ryszard Riedel, Jerzy Styczyński i Adam Otręba. Pierwszy album zespołu, zatytułowany „Cegła”, ukazał się w 1982 roku i szybko zdobył popularność wśród fanów muzyki rockowej.

DŻEM zyskał sławę przede wszystkim dzięki charakterystycznemu, bluesowo-rockowemu brzmieniu, a także wokalowi Ryszarda Riedla, który był jednym z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny muzycznej. Zespół nagrał wiele przebojów, które do dziś cieszą się uznaniem słuchaczy. Do największych hitów zespołu należą m.in. „Whisky”, „Do kołyski”, „List do M.”, „Czerwony jak cegła”, „Mała aleja róż”, „Wehikuł czasu” czy „Sen o Victorii”.

Niestety, w 1994 roku DŻEM opuścił Ryszard Riedel, który zmarł w wyniku przedawkowania narkotyków. Mimo tego zespół kontynuował swoją działalność i zyskał nowego wokalistę. W kolejnych latach DŻEM wydał wiele albumów, koncertował zarówno w Polsce, jak i za granicą, a także zdobył wiele nagród i wyróżnień.

Koncert DŻEMU na Dniach Kluczborka 2023 to wydarzenie, na które warto czekać. Wokalista Maciej Balcar i reszta zespołu z pewnością zagrają swoje największe hity, ale też zaprezentują nowe utwory, które zachwycą fanów muzyki rockowej. Zapraszamy więc wszystkich miłośników DŻEMU i dobrej muzyki na koncert, który na długo zostanie w pamięci.

- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj swój komentarz
Podaj swoje imię

Najnowsze artykuły

Wybory samorządowe 2024 – Wyniki KLUCZBORK

Wyniki w wyborach Burmistrza Miasta Kluczborka KIELAR Jarosław Krzysztof Liczba głosów: 7 911 | Procent głosów na kandydata: 67,60% POŚPIECH Piotr...
- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj również

- Reklama -