środa, 24 kwietnia, 2024

Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny!

Przeczytaj także

Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu. Więcej informacji na stronie (tutaj link)

UWAGA NOWA KAMPANIA PHISHINGOWA!

Hakerzy próbują wyłudzić informacje z naszych urządzeń za pomocą podstępnych smsów rozsyłanych na telefony komórkowe. Nadawcą jest „Kwarantanna” czyli niby „Sanepid” a w rzeczywistości to oprogramowanie hakerów.

SMS o kwarantannie: W żadnym wypadku nie klikaj w link!

Jak już wspomnieliśmy, link typu cutt.ly to zwykłe oszustwo i próba wyłudzenia informacji, tak więc pod żadnym pozorem nie klikaj w niego, w przeciwnym razie możesz stracić pieniądze, a do tego „ktoś” zdobędzie Twoje dane osobowe i nie tylko to.

Zachęcamy do udostępnienia tego artykułu na Waszych tablicach w Social Mediach tak aby ostrzec jak największą liczbę osób.

Skopiuj link i wyślij go za pomocą komunikatora Whattsup do swoich najbliższych.

Oszustwo SMS ze skierowaniem na kwarantannę – szczególnie zagrożeni są seniorzy

Szczególnym zagrożeniem obarczone są osoby starsze / seniorzy. To grupa ludzi, którzy nie zawsze są do przodu z technologią i niestety w nagłym przypływie stresu klikają w linki. To najważniejsze, aby powyższy komunikat trafił do jak największej liczy osób z tej grupy.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że sanepid nie informuje o kwarantannie za pomocą SMS-a, którego nadawcą jest „KWARANTANNA” a w treści znajduje się link wygrnerowany za pomocą oprogramowania do ukrywania/skracania adresów URL.

- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj swój komentarz
Podaj swoje imię

Najnowsze artykuły

Wybory samorządowe 2024 – Wyniki KLUCZBORK

Wyniki w wyborach Burmistrza Miasta Kluczborka KIELAR Jarosław Krzysztof Liczba głosów: 7 911 | Procent głosów na kandydata: 67,60% POŚPIECH Piotr...
- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj również

- Reklama -