wtorek, 28 maja, 2024

„Nim Wstanie Dzień” to spektakl o wybitnym, polskim artyście XX wieku Krzysztofie Komedzie Trzcińskim

Przeczytaj także

Krzysztof Komeda Trzciński (1968 r.) zmarł w Warszawie w wieku niespełna 38 lat na skutek wypadku, któremu uległ kilka miesięcy wcześniej w Stanach Zjednoczonych, jego śmierć to wciąż jedna z największych strat, jakie poniosła polska kultura w XX wieku. Ten wybitny kompozytor muzyki filmowej, pianista jazzowy, popularny i szanowany na całym świecie w latach 60., stworzył m.in. album o nazwie Astigmatic, który uznawany jest za jeden najwybitniejszych polskich albumów muzycznych ubiegłego wieku. Jednakże największą sławę i rozpoznawalność przyniosła mu współpraca z reżyserem Romanem Polańskim, do którego filmów, takich jak Dziecko Rosemary, Nieustraszeni pogromcy wampirów czy Nóż w wodzie komponował muzykę.

„Nim wstanie dzień” to unikalne połączenie koncertu jazzowego na żywo i intymnej sztuki monodramu ilustrowanej animacjami i wizualizacjami. Główna rola przypadła Michałowi Koseli z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Całość występu dopełniają animowane multimedia przygotowane przez Agatę Szubę, a także muzyka jazzowa w wykonaniu znakomitych muzyków. Ten interdyscyplinarny spektakl w reżyserii Krzysztofa Witkowskiego, upamiętniający wielkiego mistrza muzyki jazzowej, odbędzie się we Wrocławiu (Sala Koncertowa Radia Wrocław) w rocznicę 91. urodzin Krzysztofa Komedy, czyli 27 kwietnia. Następnie 28 kwietnia spektakl będzie można obejrzeć w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów muzyki jazzowej z terenu woj. dolnośląskiego i nie tylko. Warto odnotować, że TVP Kultura to patron medialny tego przedsięwzięcia.

Data i miejsce:

27 kwietnia 2022, godz. 20.00, Sala Koncertowa Radia Wrocław, aleja Karkonoska 10, Wrocław

28 kwietnia 2022, godz. 19.00

Kinoteatr ZBYSZEK

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,

ul. Świdnicka 23, Dzierżoniów

Bilety:

w cenie od 40 do 60 zł do nabycia na stronie www.nimwstaniedzien.pl oraz w punktach stacjonarnych:

Księgarnia Książnica ul. Świdnicka 49

Księgarnia PWN ul. Kuźnicza 56

Sklep Muzyczny Ragtime ul. Traugutta 15

Sklep Muzyczny Riff ul. Piłsudskiego 28

Organizatorami spektakli są: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green. Projekt współfinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj swój komentarz
Podaj swoje imię

Najnowsze artykuły

Wybory samorządowe 2024 – Wyniki KLUCZBORK

Wyniki w wyborach Burmistrza Miasta Kluczborka KIELAR Jarosław Krzysztof Liczba głosów: 7 911 | Procent głosów na kandydata: 67,60% POŚPIECH Piotr...
- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj również

- Reklama -